Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rrugės nė fshatin Gramsh, Njėsia Administrative Dushk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės nė fshatin Gramsh, Njėsia Administrative Dushk
Nr. Reference REF-69407-02-27-2017
Vlera / Fondi Limit 47 175 418,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Company Riviera 2008 SHPK - SHKELQIMI 07 SHPK - BIBA X SHPK - SHENDELLI SHPK - KACDEDJA SHPK - B 93 SHPK - BOSHNJAKU B SHPK - ADEM POJANI - G.P.G. COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 44 693 697,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 53632436.4
  Data e lidhjes sė kontratės 05-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 62 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. “Company Riviera 2008 “ shpk pėr arsyet e mėposhtme: Oferta eshte nen koston e prodhimit , gje e cila do te ulte parametrat teknike te investimit. Deklarata e angazhimit te makinerive te shoqerise ”COMPANY RIVIERA 2008” shpk nuk pranohet pasi mjetet e saj te siperpermendura do te jene te anagazhuara ne zbatimin e objektit : ”Sistemim asfaltim i segmentit rrugor Hajdaraj , Njesia Administrative Dushk ”.Kjo shoqeri me kapacitetin e saj teknik nuk verteton qe mund te kryeje punimet ne dy objekte te ndryshme njekohesisht.
  2. Shoqeria ” SHKELQIMI 07 ” shpk, Eskavatoret me goma te paraqitur , nuk jane te pajisur me dokumentacionin e nevojshem te qarkullimit. Fadroma gjithashtu nuk eshte e pajisur me dokumentacionin e nevojshem te qarkullimit.
  3. BIBA - X ” shpk, Shoqeria “ BIBA – X” shpk rezulton me debi prane OSHEE. Shoqeria “ BIBA – X” shpk rezulton me debi prane Drejtorise Rajonale te Tatimpagueseve te Medhenj Tirane, kjo gje bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit. Shoqeria “ BIBA – X” shpk nuk ka paraqitur vertetime per shlyerjen e taksave vendore dhe tarifave vendore per vitin 2016 nga Bashkia Tirane dhe nga Bashkia Corovode.
  4. Shoqeria ” SHENDELLI ” shpk, Shoqeria “ SHENDELLI” shpk nuk ka paraqitur eskavatore me goma te pajisur me dokumentacionin e nevojshem te qarkullimit. Shoqeria nuk ka paraqitur pajisjen deflektometer per matjen e shtresave te asfaltit , por ka paraqitur nje instrument nivelimi , pajisje e cila nuk eshte e barasvlefsheme me te . Kjo gje bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit.
  5. KACDEDJA ” shpk, Punet e ngjashme te paraqitura nga shoqeria “ KACDEDJA “ shpk nuk plotesojne kriterin e punes se ngjashme ne perputhje me Dokumentat Standarte te Tenderit. hoqeria nuk ka paraqitur pajisjen deflektometer per matjen e shtresave te asfaltit , por ka paraqitur nje instrument nivelimi , pajisje e cila nuk eshte e barasvlefsheme me te.
  6 . B – 93 ” shpk, Eskavatoret me goma te paraqitur , nuk jane te pajisur me dokumentacionin e nevojshem te qarkullimit. Shoqeria “ B – 93 “ shpk nuk ka paraqitur pajisjen deflektometer per matjen e shtresave te asfaltit , por ka paraqitur nivelues betoni , pajisje e cila nuk eshte e barasvlefsheme me te.
  7 . BOSHNJAKU B” shpk, Eskavatoret me goma te paraqitur , nuk jane te pajisur me dokumentacionin e nevojshem te qarkullimit. Ne Dokumentat Standarte te Tenderit , Shtojca nr 10 , Kriteret e Vecanta te Kualifikimit , Kapaciteti Teknik pika 6 kerkoheshin 3 autobetoniera me dokumentacion te sakte , ndersa shoqeria “ BOSHJAKU.B “ shpk ka paraqitur 6 autobetoniera me mangesi ne dokumentacion.
  8. “ADEM POJANI ” shpk, Eshte ngarkuar ne sistem vetem nje flete te bardhe bosh dhe asnje lloj dokumentacioni tjeter.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.17 - DT.02-05-2017
  Lidhja e Kontratės NR.19 - DT.15-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data