Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim i rrugës Toshkëz - Zhelizhan - Mazhaj.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit. Kusht: fituesi nuk eshte operatori me oferten me te ulet
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit. Kusht: fituesi nuk eshte operatori me oferten me te ulet

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim i rrugës Toshkëz - Zhelizhan - Mazhaj.
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 81,848,000
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 27-04-2015
Sektori Infrastrukturë Rrugë Rurale
Nr. i Operatoreve Konkurues 13
Operatore Konkurues Alba Konstruksion SHPK
GPG Company SHPK
Curri SHPK
Kevin Construksion SHPK & Simaku SHPK
Be-iS SHPK & Aurora SHPK
Gjoka SHPK
Salillari SHPK
Bajrami SHPK
B-93 & Boshnjaku SHPK
Gjikuria SHPK & Arti SHPK
Arifaj SHPK
Pesë Vellezërit SHPK
Vllaznimi SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 48,418,990
  Data e shpalljes se fituesit 01-06-2015
  Data e lidhjes se kontrates 03-06-2015
  Vlera e Kontrates me TVSH 58,102,788
  Kohezgjatja e Kontrates 90 ditë
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. Operatori ekonomik Alba Konstruksion SHPK :
  Nuk përmbush kriteret e veçanta për kualifikim sipas DST.

  2. Operatori ekonomik Pesë Vëllezërit SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion.

  3. Operatori ekonomik Vllaznimi SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.P.G. COMPANY viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.P.G. COMPANY viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.P.G. COMPANY viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.P.G. COMPANY viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi Nr.13 - Dt.07-04-2015
  Njoftim per Shpallje Fituesi Nr.22 - Dt.08-06-2015
  Njoftim per Lidhje Kontrate Nr.23 - Dt.15-06-2015
  Vendim i Komitetit për Zhvillimin e Rajoneve nr. 9, datë 10.3.2016

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data