Open Procurement Albania

Sigurimi i detyrueshëm vjetor TPL për automjetet e FSHZH-së

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Qarkun
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sigurimi i detyrueshëm vjetor TPL për automjetet e FSHZH-së
Nr. Reference REF-15319-12-15-2021
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,398,784
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-12-2021
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 29-12-2021
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 29-12-2021
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1,395,000
  Data e shpalljes se fituesit 10-01-2022
  Data e lidhjes se kontrates 18-01-2022
  Vlera e Kontrates me TVSH 1,395,000
  Kohezgjatja e Kontrates
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes së kontratës Nr. 12 datë 31 Janar 2022
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data