Open Procurement Albania

Blerje materiale kancelarie për Fondin Shqiptar të Zhvillimit për vitin 2020

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit. Kusht: fituesi nuk eshte operatori me oferten me te ulet
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit. Kusht: fituesi nuk eshte operatori me oferten me te ulet

Qarkun
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Blerje materiale kancelarie për Fondin Shqiptar të Zhvillimit për vitin 2020
Nr. Reference REF-79591-11-23-2020
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,800,000
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-11-2020
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 24-11-2020
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 14-12-2020
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Infosoft office” Sh.p.k
2. “Interlogistic” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Infosoft office” Sh.p.k -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1,695,798
  Data e shpalljes se fituesit
  Data e lidhjes se kontrates 25-02-2021
  Vlera e Kontrates me TVSH 2,034,958
  Kohezgjatja e Kontrates
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigje në datë 14.12.2020 dhe 13.01.2021
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Interlogistic” Sh.p.k,, për këto arsye:
  - nuk ploteson piken 2.3.6 Per kapacitetin teknik e cila ka lidhje me paraqitjen fizike te mostrave për zërat që i përkasin artikujve te percaktuar ne DT,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Infosoft office” Sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Infosoft office” Sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Infosoft office” Sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Infosoft office” Sh.p.k viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 42 datë 23 Mars 2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data