Open Procurement Albania

“Blerje gomash per automjetet”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Qarkun
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit “Blerje gomash per automjetet”.
Nr. Reference REF-71128-09-09-2020
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,100,000
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-09-2020
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 21-09-2020
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 21-09-2020
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Kujtimi 06” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Kujtimi 06” Sh.p.k -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1,044,000
  Data e shpalljes se fituesit
  Data e lidhjes se kontrates 23-10-2020
  Vlera e Kontrates me TVSH 1,252,800
  Kohezgjatja e Kontrates
  Ankesa Ka paraqitur ankesë operatori ekonomik “Allmeta 02”. Ka marrë përgjigje në datë 18.09.2020.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kujtimi 06” Sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kujtimi 06” Sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kujtimi 06” Sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kujtimi 06” Sh.p.k viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi Buletini Nr. 70 datë 14 Shtator 2020
  Njoftim per Shpallje Fituesi Buletini Nr. 89 datë 19 Tetor 2020
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 99 datë 9 Nëntor 2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data