Open Procurement Albania

Nderhyrje ne zona sportive dhe lodra per femije “Dua te luaj” (rajoni 1 dhe 2)

Qarkun Durres - Lezhe
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Nderhyrje ne zona sportive dhe lodra per femije “Dua te luaj” (rajoni 1 dhe 2 - Parku Durres, Parku Lezhe , Parku Thumane dhe Parku Fushe Kruje)
Nr. Reference REF-34542-06-27-2022
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 375,000,000
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Kufizuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-06-2022
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 28-06-2022
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 18-07-2022
Sektori Zhvillim Komuniteti
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. BOE “BE - IS” sh.p.k & “ERGI” shpk
2. “FUSHA” sh.p.k
3.BOE “ED KONSTRUKSION” shpk & “VIANTE Konstruksion” shpk & “GLAVENICA” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Be-Is” sh.p.k - Ergi” sh.p.k -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 372,165,591
  Data e shpalljes se fituesit 14-09-2022
  Data e lidhjes se kontrates 30-09-2022
  Vlera e Kontrates me TVSH 446,598,709
  Kohezgjatja e Kontrates 18 muaj
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -BOE “ED KONSTRUKSION” shpk & “VIANTE Konstruksion” shpk & “GLAVENICA” shpk , per arsye:
  -vlera e ofertës se paraqitur eshte mbi fondin limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Preventiv
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 160 datë 21 Nëntor 2022
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data