Open Procurement Albania

Nderhyrje ne zona historike per forcimin e potecialit turistik, kala, ura, qendra historike, pazare, fasada, etj (rajoni 3 dhe 4) - Rijetëzimi dhe përmirësimi i vlerave të Kalasë së Tepelenës

Qarkun
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Nderhyrje ne zona historike per forcimin e potecialit turistik, kala, ura, qendra historike, pazare, fasada, etj (rajoni 3 dhe 4) - Rijetëzimi dhe përmirësimi i vlerave të Kalasë së Tepelenës
Nr. Reference REF-35137-07-01-2022
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 541,666,666
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Kufizuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 04-07-2022
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 04-07-2022
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 25-07-2022
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“SALILLARI” sh.p.k
2.“GJIKURIA” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SALILLARI SHPK -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 458,521,134
  Data e shpalljes se fituesit 26-09-2022
  Data e lidhjes se kontrates 07-10-2022
  Vlera e Kontrates me TVSH 550,225,361
  Kohezgjatja e Kontrates 18 muaj
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SALILLARI SHPK viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Preventiv
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 160 datë 21 Nëntor 2022
  ‘’PROCESVERBAL”

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data