Open Procurement Albania

Construction/Reconstruction of Himara Water Supply packages B-E + SCADA

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Qarkun Vlore
Kredia Nr BMZ ID BMZ ID 2014 67 448
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit Programi i Furnizimit me Ujë të Zonave Rurale IV
Pershkrim i Projektit Qeveria e Shqipërisë ka marrë fonde nga Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë nëpërmjet Bankës KFW për Zhvillim (KFW) një kredi (BMZ ID BMZ ID 2014 67 448) për koston e “Programit të Furnizimit me Ujë Rural IV”.
Projekti dhe synon të aplikojë një pjesë të të ardhurave për pagesat sipas kontratave të punimeve për infrastrukturën ujore.
Objekti i Tenderit Construction/Reconstruction of Himara Water Supply packages B-E + SCADA
Nr. Reference RWSP IV-WS-ICB-2021-2, KfW Procurement Number 507293.
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Tender Ndërkombëtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 04-10-2021
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 04-10-2021
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 18-11-2021
Sektori Infrastrukturë Ujësjellës Kanalizime
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Alkelik Group
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AKELIK GROUP dega ne Shqiperi -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13,937,797.07 euro
  Data e shpalljes se fituesit 27-04-2022
  Data e lidhjes se kontrates
  Vlera e Kontrates me TVSH
  Kohezgjatja e Kontrates The implementation period shall be 20 months followed by a 12 months Defects Notification Period.
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime The tendering procedure is International Competitive Bidding to all eligible Tenderers as defined in the KfW Procurement Guidelines.
  Transaksione Thesari
  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate
  Invitation to Tenders
  Contract Award Notice

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data