Open Procurement Albania

Sigurimi i detyrueshëm vjetor TPL për automjetet e FSHZH-së

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Qarkun
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Sigurimi i detyrueshëm vjetor TPL për automjetet e FSHZH-së
Nr. Reference REF-57438-01-30-2023
Kodi CPV
66518200-6 - Sherbim i agjensise se siguracionit
Vlera / Fondi Limit 1,500,000
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 31-01-2023
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 31-01-2023
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 10-02-2023
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1,461,921
  Data e shpalljes se fituesit 17-02-2023
  Data e lidhjes se kontrates 21-02-2023
  Vlera e Kontrates me TVSH 1,461,921
  Kohezgjatja e Kontrates 12 muaj nga nënshkrimi kontratës
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e kontrates eshte pa TVSH.
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP viti 2019-2020

  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 24 datë 13 Mars 2023
  Procesverbal"Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data