Open Procurement Albania

Plani i Detyruar Vendor i Kompleksit sportiv “Skënderbeu”, përfshirë rizhvillimin e Stadiumit të Futbollit “Skenderbeu” dhe zhvillimin e zonës multifunksionale bashkëlidhur kompleksit, Korcë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

 • Procedure me negocim
 • Procedure me negocim

Qarkun Korçë
Kredia Nr
Burimi i Kredise/Financuar nga
Vlera e Kredise sipas Monedhes
Titulli i Projektit
Pershkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Plani i Detyruar Vendor i Kompleksit sportiv “Skënderbeu”, përfshirë rizhvillimin e Stadiumit të Futbollit “Skenderbeu” dhe zhvillimin e zonës multifunksionale bashkëlidhur kompleksit, Korcë
Nr. Reference REF-85984-11-01-2023
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 33,837,107
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-11-2023
Data e Fillimit te Afatit per Dorezim Oferte 02-11-2023
Data e Mbylljes se Afatit per Dorezim Oferte 16-11-2023
Sektori
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“CEBRA A/S”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CEBRA A/S -
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 33,837,000
  Data e shpalljes se fituesit 05-01-2024
  Data e lidhjes se kontrates 23-01-2024
  Vlera e Kontrates me TVSH 40,604,400
  Kohezgjatja e Kontrates 6 muaj
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime “CEBRA A/S” me adresë: Vestebro Torv 3, 2. floor Aarhus C, i regjistruar në Danimarkë me nr. DK-CVR 26686407, i ftuar ne zbatim te nenit 47 te LPP, kontrata pason një konkurs projektimi të organizuar në përputhje me këtë ligj dhe, sipas rregullave të parashikuara në konkursin e projektimit.
  Transaksione Thesari
  Publikimi ne Buletin
  Njoftim per Shpallje Tenderi
  Njoftim per Shpallje Fituesi
  Njoftim per Lidhje Kontrate Buletini Nr. 6 datë 5 Shkurt 2024
  Formulari i Njoftimit te Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data