Open Procurement Albania

Blerje materiale pastrimi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Blerje materiale pastrimi
Nr. Reference REF-03160-08-18-2021
Vlera / Fondi Limit 12 499 896,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 19-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 14-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. “ Pastrime Silvio” shpk
2. “ATLANTIK 3” shpk
3. “AN&RA” shpk
4. “IDS Detergenti shpk & Malvina Visoka
5. “I&V Company” shpk
6. “ EURO MEGA 2010” shpk
7. “ANBIM” shpk
8. “W. CENTER” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AN&RA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 992 560,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 36 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Pastrime Silvio” shpk, për këto arsye:
  - Për produktin/ artikullin nr.33 vërehet se në skedën teknike të paraqitur nga OE nuk ka te dhena te ngarkuara në lidhje me skeden e kërkuar nga ana e AK ne sistem ne lidhje me kete produkt.
  2. “ANBIM”, për këto arsye:
  - nuk plotëson kërkesat e përcaktuara në dokumentet e tenderit nga AK çka bie në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik
  3. “ EURO MEGA 2010” shpk, për këto arsye:
  - Per artikullin me Nr. 34 nuk ka paraqitur skede teknike.
  4. “I & V Company” shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur në sistemin elektronik oferten ekonomike si edhe ate ligjore edhe teknike të kërkuar tek kriteret e vecanta për kualifikim pjesë përbërëse e dokumenteve të tenderit për këtë procedurë.
  5. “ Atlantik 3” shpk, për këto arsye:
  - nuk plotëson kërkesat e përcaktuara në dokumentet e tenderit nga AK çka bie në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik.
  6. “IDS Detergenti shpk & Malvina Visoka, për këto arsye:
  - BOE ne këtë ofertë nuk plotëson kërkesat e përcaktuara në dokumentet e tenderit nga AK çka bie në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AN&RA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AN&RA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AN&RA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AN&RA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data