Open Procurement Albania

Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3.

District Korce -Elbasan
Loan No
Source of Loan/Financed by:
Loan Amount by Currency
Project Title
Description of the Project
Tender object Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3.

Objekti kontrates pėrfshin kėto projekte;
Rikonstruksioni i rruges Kuqan - Bujqes- Jagodine- Murriqan- Thane,
Rikualifikim Blloku Urban qe kufizohet nga rruget F. Noli, M.Pepi, A.Bektashi si dhe rivitalizimi i Parkut Rinia, Erseke .
Reference No. REF-33635-08-15-2019
CPV Code
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 323,398,146
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Announcement Date 16-08-2019
Opening Date for Submission of Bids 16-08-2019
Closing Date for Submission of Bids 16-09-2019
Sector
No. of Bidders 11
Bidders Bajrami-N sh.p.k & Salillari sh.p.k
Ed Construksion sh.p.k & GPG Company sh.p.k & Shendelli
Almo Konstruksion sh.p.k & Eurondertim 2000 sh.p.k & Everest
Gener 2
4-AM
2T sh.p.k, & Ergi sh.p.k & BE-IS sh.p.k & Vėllezėrit Hysa
Alko Impex General Contrucion sh.p.k & Vega sh.p.k & Arkon Studio sh.p.k & Sireta 2F
Aurora Konstruksion sh.p.k & S.AG sh.p.k & Rafaelo 2002
Ndregjoni & Al -Asfalt sh.p.k & Kupa sh.p.k & Liqeni i VII
Geci sh.p.k & Florida
Curri sh.p.k & Alba Construksion
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • SALILLARI SHPK
 • Bajrami N
 • The winning bid ALL without vat 200,273,141
  Bidder Announcement date 17-10-2019
  Contract date 31-10-2019
  Contract Value including VAT 240,327,769
  Contract Milestones Due Dates 6 muaj
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Ed Construksion” sh.p.k NUIS K616250011 & “GPG Company” sh.p.k, NUIS J64324443V, & “Shendell” sh.p.k, NUIS K07924803N, pasi operatori ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė procedurėn “Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4”.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Almo Konstruksion” sh.p.k NUIS K91915001P, & “Eurondertim 2000” sh.p.k NUIS K02003001O & Everest” sh.p.k NUIS J78311921L, pasi Operatori ekonomik “Everest” sh.p.k si pjesetari me pėrqindje mė tė madhe tė pjesėmarrjes nė marrėveshjen e bashkėpunimit, nuk pėrmbush kriterin 2.3.1 Kapaciteti Teknik, pasi kontratat qė ka paraqitur si punime tė ngjashme nuk e plotėsojnė vleren e kėrkuar pėr kėtė operator. Ndėrsa kontratat e tjera tė paraqitura nuk mund tė merren parasysh pasi janė rikonstruksione rrjetesh elektrike dhe kabinash elektrike.

  3. Operatori Ekonomikė, “4-AM” sh.p.k. NUIS K92005016L, pasi ky operator ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė proceduren “Pėrmirėsimi i aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore”.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “2T” sh.p.k, NUIS K01731001M " & “Ergi” sh.p.k NUIS K02727229P BE-IS” sh.p.k NUIS K71412003A, & “Vėllezėrit Hysa” sh.p.k NUIS K12911201C, pasi Operatori Ekonomik nuk plotėson kriteret nė kumulativ (shumatore) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė procedurėn “Pėrmirėsimi i infrastruktures rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4”.

  5. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, "Curri" sh.p.k NUIS J67902718S & "Alba Construksion" sh.p.k NUIS J61812013R, pasi Operatori Ekonomik nuk plotėson kriteret kumulative(shumatoren) duke qenė se ėshtė kualifikuar nė proceduren “Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3”.

  Cancellation reason
  Notes
  Transaction / Actual Spending Monitor treasury transaction for SALILLARI SHPK
  Relevant published Bulletin
  Tender Announcement Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Technical Specifications
  Tender Standard Documents (TSD) Draft Contract
  Technical Report
  Bill of Quantities
  Announcement of Winner
  Announcement of Contract Signing Nr.45 - Dt.11-11-2019
  RELACION-TEKNIK

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data