Open Procurement Albania

Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė.

District Fier
Loan No
Source of Loan/Financed by:
Loan Amount by Currency
Project Title
Description of the Project
Tender object Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė.

Objekti i kontrates pėrfshin kėto projekte;
Rikonstruksioni i rrugeve qe lidhin fshatrat Kallm i Vogel - Imesht - Verri- Bubullime - Ura Beline, Nj.A Libofshe, Fier , Rikonstruksioni i rrugeve te rajonit te Sotallareve ,
Rikonstruksioni I Unazes Bujqesore te Myzeqese, rreth rrotullimi Imsht-Ngurrez, Fier i ri, Kashtbardhe, Qerret Kadiaj Saver, Paketa II dhe ndertimi I rruges se aksesit per Qendren e Grumbullimit te frutave .
Reference No. REF-33622-08-15-2019
CPV Code
45210000-2 - Punime ndėrtimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 574,733,505
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Announcement Date 16-08-2019
Opening Date for Submission of Bids 16-08-2019
Closing Date for Submission of Bids 16-09-2019
Sector
No. of Bidders 13
Bidders Agbes Construksion SHPK & Kola Invest SHPK & Alb Shpresa SHPK & Mela SHPK & Europa SHPK
Ed Construksion SHPK & GPG” Company SHPK & Shendelli SHPK
Company Riviera 2008 SHPK & Pepa Group SHPK & Junik SHPK
Vėllezėrit Hysa SHPK & BE-IS SHPK & 2T SHPK & ERGI SHPK
Salillari SHPK
Shansi Invest SHPK & Everest SHPK & Jody Company SHPK
4-AM SHPK & Bonus SHPK
Gener 2 SHPK
Alko Impex General Contrucion SHPK & Vega SHPK & Arkon Studio SHPK & Sireta 2F SHPK
Curri SHPK & "Alba Construksion SHPK
Fusha SHPK
Shkėlqimi 07 SHPK & S.M.O. Union SHPK & Grand Konstruksion SHPK & Fled SHPK & Blerimi SHPK
Geci SHPK & Florida SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • Europa
 • ALB SHPRESA
 • AGBES CONSTRUKSION
 • MELA SHPK
 • KOLA INVEST 
 • The winning bid ALL without vat 312,014,816
  Bidder Announcement date 29-10-2019
  Contract date 31-10-2019
  Contract Value including VAT 374,417,779
  Contract Milestones Due Dates 12 muaj
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit:

  1. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Ed Construksion” sh.p.k NUIS K616250011 & “GPG” Company sh.p.k, NUIS J64324443V, & “Shendelli” sh.p.k, NUIS K07924803N, pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren me objekt: Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4 dhe nuk plotėson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik, etj

  2. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Vėllezėrit Hysa” sh.p.k NUIS K12911201C & “BE-IS” sh.p.k NUIS K71412003A, & 2T” sh.p.k, NUIS K01731001M & “ERGI” sh.p.k NUIS K02727229P, pasi Operatori Ekonomik eshte kualifikuar ne vend te pare ne proceduren me objekt: Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4 dhe nuk plotėson nė kėtė procedurė nė mėnyrė kumulative (shumatore) makineritė, numrin e punonjėsve, stafin teknik, etj.

  3. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “Shansi Invest ” sh.p.k NUIS J61924002T & “Everest” sh.p.k NUIS J78311921L & “Jody Company” sh.p.k NUIS J94824803M, pasi Operatori ekonomik nė bashkim “Everest”, nuk plotėson kriterin e vecante nė pikėn 2.3.1, mbi pėrvojėn e suksesshme nė realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur punime tė ngjashme nė vlerėn e kėrkuar. Kontratat e tjera tė paraqitura janė me punime nė linja elektrike, kabina elektrike, te cilat nuk mund te merren ne kosiderate si kontrata te ngjashme.

  4. Tė s’kualifikojė operatorin ekonomik BOE: “4 A-M” sh.p.k, NUIS K92005016L & Bonus“ sh.p.k, NUIS K72412009E, pasi Operatori ekonomik eshte kualifikuar nė vend tė parė nė procedurėn me objekt: “Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore”, dhe nuk ploteson nė kėtė procedurė nė menyre kumulative (shumatore) makinerite, numrin e punonjesve, stafin teknik

  Cancellation reason
  Notes
  Transaction / Actual Spending Monitor treasury transaction for AGBES CONSTRUKSION
  Monitor treasury transaction for KOLA INVEST 
  Relevant published Bulletin
  Tender Announcement Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Technical Specifications
  Bill of Quantities
  Announcement of Winner
  Announcement of Contract Signing Nr.45 - Dt.11-11-2019
  RELACION-TEKNIK -RIKONSTRUKSION I RRUGES KALLMI I VOGEL FIER DERI IMESH LUSHNJE (LOTI I )

  PROJEKT ZBATIMI


  SPECIFIKIMET TEKNIKE

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data