Open Procurement Albania

Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlore
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli.
Nr. Reference REF-33285-08-09-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 458,286,819
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 13-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 12-09-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Curri & “Xhengo
Fusha
Gjikuria
Salillari
Gener 2
Be-IS ENERGY &“Vėllezerit Hysa F B
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 385,173,305
  Data e shpalljes sė fituesit 31-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankesė bashkimi i operatorėve “CURRI” sh.p.k dhe“XHENGO” sh.p.k”, mė datė 27.9.2019, ka marrė pėrgjigje mė datė 03.10.2019. Me vendim tė KPP-sė nr.685/2019, datė 30.10.2019 ėshtė vendosur mospranimi i ankimit tė BOE “CURRI” sh.p.k dhe“XHENGO” sh.p.k.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Curri” shpk & “Xhengo” shpk. • Operatori nė bashkim “Curri” sh.p.k, nuk pėrmbush kriterin nė pikėn 2.3.1 “Pėrvojė tė suksesshme pėr kontrata tė ngjashme”. • Operatori nė bashkim “Xhengo” sh.p.k, nuk pėrmbush kriterin e licencave nė pikėn 2.3.4, nuk ka paraqitur licencėn qė kėrkohet nė kėtė kriter pėr punimet qė ka marrė pėrsipėr.

  2. “Gjikuria” sh.p.k, • Nuk pėrmbush kriterin nė pikėn 2.3.1 “Pėrvojė tė suksesshme pėr kontrata tė ngjashme. Punėt e prezantuara nga operatori ekonomik, nuk pėrmbushin vlerėn e cila kėrkohet nė kriter.

  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Be-IS” sh.p.k & “Vėllezerit Hysa F B” sh.p.k & “2T” sh.p.k. • Operatori nė bashkim “Be-IS” sh.p.k nuk pėrmbush kriterin nė pikėn 2.3.1 tė punimeve tė ngjashme, pasi punėt e prezantuara, nuk pėrmbushin vlerėn e cila kėrkohet nė kriter. • Operatori Ekonomik “Vėllezerit Hysa” sh.p.k, nuk plotėson kriterin nė pikėn 2.3.1, pėr punė tė ngjashme, pasi punėt e prezantuara, nuk e pėrmbushin kriterin e vlerės. • Operatori ekonomik “2T sh.p.k nuk permbush kriterin nė pikėn 2.3.1 tė punimeve tė ngjashme.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr FUSHA SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.33 - Dt.19-08-2019
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  RELACION TEKNIK - SISTEMI ELEKTRIK

  RAPORTI HIDROLOGJIK

  RAPORTI TEKNIK I ARKITEKTURES

  RAPORTI GJEOLOGJIK

  RAPORT SIZMIK

  RAPORT TEKNIK STRUKTURA

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data