Open Procurement Albania

"Sistemim - Asfaltim i rruges Muriqan-Gorice

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit "Sistemim - Asfaltim i rruges Muriqan-Gorice
Nr. Reference REF-24856-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 15 119 227,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Delia Impex
Nika
Company Riviera 2008
Alb-Tiefbau
Karl Gega Konstruksion
MF Invest Group & “Mane/S
S.M.O. Vataksi & “S.M.O. Union Rroku GUEST
PE-VLA-KU
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SMO VATAKSI SHPK - SMO UNION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 897 511,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15477013
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Me shkresėn nr.14081 prot datė 14.08.2019 protokolluar pranė Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkodėr ka paraqitur formularin e ankesės pėr prokurimin nė lidhje me vendimin e KVO , operatori ekonomik ”Nika“ sh.p.k .
  Me shkresen nr.14081/1 prot datė 19.08.2019 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik ”Nika” sh.p.k duke mos marre ne konsiderate pretendimet e tij dhe duke e refuzuar ate.
  Ka ofertues te skualifikuar:

  1-U skualifikua operatori ekonomik “ Delia Impex”sh.p.k, per keto arsye:
  -Ne preventivin tuaj ka gabim ne volume ne zerin nr.4 te preventivit Mbjellje bari ne skarpat sasia 2240 ne preventivin e AK ndersa ju e ka paraqitur 224 ndersa tek zeri shtrese asfalto betoni sasia 1326 ne preventivin e AK ndersa ju e ka paraqitur 2326,gabimi ne perqindje 6.4%.

  2-U skualifikua operatori ekonomik“Nika” sh.p.k. per keto arsye:
  1-Nuk ka paraqitur listepagesat e muajit te fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  2-Ne vertetimin per Kontributet e Sigurimeve Shoqerore e Shendetesore per Tatimpaguesin - E-SIG 02/a mungon muaji I fundit ,maj 2019 sipas kerkesave te DST,kapaciteti teknik pika 4.
  3-Autobitumatricja me targa AA230 HV nuk ka ēertifikatė pėr transport mallrash tė rrezikshėm .lėshuar nga institucionet perkatese (e vlefshme) si dhe i ka mbaruar afati i vlefshmerise se polices se sigurimit.
  4-Mungon kontrata e qerase per autobitumatricen me targa AA230 UL si dhe fotoja per identifikimin e mjetit.
  5-Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi minifadrome sipas kerkesave te percaktuara ne DST,pika 11, kapaciteti teknik.
  6-Nuk ka paraqitur certifikaten PAS 99-2012 mbi « Sistemi i menaxhimit te integruar »

  3-U skualifikua operatori ekonomik “ Company Riviera 2008”sh.p.k. per keto arsye:
  -Oferta skualifikohet ne baze te kerkeses se operatorit per terheqje nga procedura

  4-U skualifikua operatori ekonomik “ Alb-Tiefbau”sh.p.k, per keto arsye:
  -Ne vertetimin leshuar nga OSHEE nuk ka te paguar muajin e fundit te maturuar qe eshte muaji maj 2019.

  5-U skualifikua operatori ekonomik “ Karl Gega konstruksion”sh.p.k, per keto arsye:
  -Per mjetin autobitumatrice nuk ka paraqitur kontraten e shitjes ndaj subjektit Albavia dhe as certifikaten e pronesise se automjetit por ka paraqitur vetem nje deklarate.Sipas lejes se qarkullimit ky automjet nuk eshte kamion autobitumatrice .
  -Leja e transportit per automjetin autobot uji me targa AA 409 RJ leshuar nga Bashkia Himare eshte pa nr protokolli.
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion se dispononi manovrator.Per manovratoret e paraqitur nga shoqeria Albavia duhet te kishit paraqitur kontrate bashkepunimi dhe jo kontrate qeraje automjetesh
  -Kamioni I marre me qera nga shoqeria Pasqyli referuar lejes se qarkullimit nuk eshte kamion vetshkarkues sic kerkohet ne DST por kamion me tende.
  Kamioni I marre me qera nga shoqeria Arens nuk eshte kamion vetshkarkues sic kerkohet ne DST por kamion me vinc

  6-U skualifikua bashkimi i operatoreve ekonomik “MF Invest Group”sh.p.k & “Mane/S”sh.p.k
  -Kontrata e bashkepunimit midis dy shoqerive pjesemarrese nuk eshte bere sipas VKM nr.914, dt.29.12.2014“Pėr Miratimin e Rregullave te Prokurimit Publik“e ndryshuar ,neni 74,pika 2, ku thuhet „Para dorėzimit tė ofertės, bashkimi duhet tė krijohet zyrtarisht, me njė marrėveshje tė noterizuar, ku tė pėrcaktohen pėrfaqėsuesi i grupit, pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės/shėrbimit/furnizimit dhe elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi” pasi ne kontraten e bashkepunimit nuk ka percaktuar elementet konkrete qe do te kryeje secili nga anetaret e ketij bashkimi.
  -Nuk ka paraqitur deklaratat per mosangazhimin e fuqise punetore sipas pikes 4,kaoaciteti teknik ne dst
  -Ne vertetimin leshuar nga OSHEE per shoqerine Manes sh.p.k nuk ka te paguar muajin e fundit te maturuar qe eshte muaji maj 2019 ndersa mungon fare per shoqerine “MF Invest Group”sh.p.k

  7-U skualifikua operatori ekonomik “ Pe-Vla-Ku”sh.p.k, per keto arsye:
  -Mungon diploma e shkolles se larte per teknikun e ndertimit
  -Mungon dokumentacioni shoqerues per autobitumatrice
  -Nuk ka paraqitur vetdeklarimin sipas pikes 3 te DST,kapaciteti teknik
  -Mungon kontrata e punes se manovratorit
  -Makinerite e marra me qera sipas lejes se qarkullimit dhe certificates se transportit jane per perdorim vetjak dhe jo per te trete.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.16-09-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data