Open Procurement Albania

Rezultate pėrmbledhėse

Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
245 53,398,847,600 201 49,749,022,000 41,676,332,688

Lista e tenderave

Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Statusi i Tenderit Vlera fituese
Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4 235,478,204 Njoftuar Fituesi 153,182,656
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Njoftuar Fituesi 385,173,305
Loti VI - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i aksesit ne zonat me aktivitet te larte bujqesor te Myzeqese . 5,313,780 Njoftuar Fituesi 5,085,288
Loti IV - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban dhe permiresimi aksesit ne zonat me aktivitetet bujqesor ne rajonin 3 3,150,329 Njoftuar Fituesi 2,763,446
Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė. 574,733,505 Njoftuar Fituesi 312,014,816
Loti I - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore . 4,881,701 Njoftuar Fituesi 4,299,058
Loti II - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij . 4,135,838 Njoftuar Fituesi 3,656,525
Loti VII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i shtresave rrugore . 4,800,000 Njoftuar Fituesi 4,320,000
Loti VIII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore dhe ndriēimit . 2,803,125 Njoftuar Fituesi 2,494,419
Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore 125,000,000 Njoftuar Fituesi 229,818,537
Loti V - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i infrastruktures rrugore ne funksion te zhvillimit te turizmit dhe agroturizmit ne Rajonin 4 . 6,857,179 Njoftuar Fituesi 5,990,270
Loti I - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė” 1,234,375 Shpallur Procedura
Loti II - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat” 1,505,832 Shpallur Procedura
Loti III - Mbikqyrja e punimeve ““Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė” 768,188 Shpallur Procedura
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 2 dhe 4. 375,000,000 Njoftuar Fituesi 213,722,517
Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3. 323,398,146 Njoftuar Fituesi 200,273,141
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3. 375,000,000 Njoftuar Fituesi 249,389,616
Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij 454,015,711 Njoftuar Fituesi 294,278,397
Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4. 618,371,666 Njoftuar Fituesi 421,287,294
Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore 471,487,538 Njoftuar Fituesi 341,585,437
Consultancy services for identification and supervision of potential road safety interventions and road safety inspections.
Shėrbime konsulence pėr identifikimin dhe mbikėqyrjen ndėrhyrjeve postenciale per sigurinė rrugore dhe inspektimet e sigurisė rrugore.
Njoftuar Fituesi 156,400 USD
Loti I - Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė. 125,000,048 Shpallur Procedura
Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat 166,390,267 Shpallur Procedura
Loti III – Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė 62,644,466 Shpallur Procedura
Construction of emergency center Palase, rehabilitation of the torrent and parking area in Dhermi village.
Ndėrtimi i qendrės sė urgjencės Palase, rehabilitimi i pėrroit dhe zonės sė parkimit nė fshatin Dhėrmi.
Njoftuar Fituesi 93,897,546
Rehabilitation of the facades along Vlora boulevard. Shpallur Procedura
Design services for urban regeneration of Vlora central waterfront, Flag Square and port area .
60,703,000 Shpallur Procedura
Reconstruction of the road Lekdush-Bence-Tepelene, Lot 2.
Rikonstruksioni i rrugės Lekdush-Bence-Tepelenė, Lot 2
Shpallur Procedura
Pėrmirėsimi i ndriēimit 125,000,000 Anuluar Procedura
Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1). 245,039,761 Lidhur Kontrata 172,000,000

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data