Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
23 MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 101 1,449,043,634 101 1,449,043,634 1,105,986,956

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 1 – Materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevoja spitalore. 412,758,153 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 407,935,893.70
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 2: “Furnizim vendosje pajisje salle operatore” 58,520,377 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 45,584,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 35,678,090.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 35,678,090.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike” 53,471,119 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 2: “Furnizim vendosje pajisje salle operatore” 58,520,377 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 45,584,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Lot 2: “Furnizim vendosje pajisje salle operatore” 58,520,377 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 45,584,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4 - Filtra, Linja. Age Hemodialize 31,678,400 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 31,480,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė MM1 - Blerje materiale konsumi me bazė tekstil dhe konsumable tė pėrgjithshme, sisteme infuzioni - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) . 194,282,802 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 17,202.30
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė MM2 - Blerje materiale konsumi pėr respirim, aspirim, infuzion, kirurgji- Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj). 110,630,751 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 105,560,615.50
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 “Materiale mjekimi MM1” 4,140,175 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 3,970,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale, Spitali Korcė MM1 1,599,130 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 1,544,730.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė kontrate: Blerje materiale konsumi mjekėsor 180,959 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 180,959.17
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore pėr Shėrbimin e Hemodializės. Loti 3 - Filtra, Linja, Age Hemodialize 6,494,000 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 6,492,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi pėr nevojat spitalore 116,700 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 116,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM1) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 6,574,813 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 6,574,812.50
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore pėr hemodializėn nė QSUT, e ndarė nė lote. Loti 4 - Filtra, Linja, Age Hemodialize 18,732,500 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 18,688,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM1) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė). Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit 2017/shpenzime 353,532 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 318,820.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM1) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 6,722,894 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 6,722,894.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM1) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 613,430 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 613,430.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec 160,190 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 160,190.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore ndarė nė lote. Loti 1 - Materiale mjekimi tė pėrgjithshme 19,975,950 Lidhur Kontrata MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 19,881,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje Protoksid Azoti, pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 724,740 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 724,740.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevoja tė institucioneve spitalore (MM1) 1,008,160 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 1,008,160.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM1) 499,247 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 416,039.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevojat e Institucioneve spitalore (MM1) 1,036,980 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 1,036,980.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevojat e Institucioneve spitalore (MM1) 1,036,980 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 1,036,980.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi pėr nevojat spitalore MM 1 103,450 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 103,450.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi 1,249,103 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 1,249,103.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: Pėr furnzimin me materiale mjekėsore nė SUT, pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 365,050 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 365,050.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.