Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
14 FUFARMA SHA 138 59,264,371 137 59,209,996 45,822,174

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje barna"- Loti 77 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron 150 mg/3ml, Ampule 204,000 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 204,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje barna"- Loti 96 - Sistemi muskolo-skeletik, Ibuprofen 100mg/5ml-100ml, Flakon 70,800 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 70,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 78 - Barna antiparazitare, Meglumine antimonate 1,5gr Ampule 82,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 82,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 142 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glargine 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 466,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 466,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 143 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glulisine 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 210,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 210,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 144 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Humane Neutrale 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 416,976 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 416,976.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 145 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Izofane 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 60,804 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 60,804.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 146 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė mikste 25/75 (Human) 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 163,270 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 163,270.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: "Blerje medikamente" 5,031 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 5,031.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Heparinė me peshė molekulare tė ulėt nė SUT pėr plotėsimin e nevojave emergjente 2,994,220 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 2,994,225.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente 80,989 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 80,988.80
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh pėr nevoja Spitalore" 5,590 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 5,590.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh", Loti 11 - Insulinė humane neutrale 4,472 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 4,472.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamentesh, Loti 9 - Insulinė glargine 11,916 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,916.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamentesh, Loti 12 - Insulinė Humane Neutrale 1,118 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 1,118.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 82 Insulin Glulisine 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 4,641.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 83 Insulin human (neutral) 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 10,800.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 81 Insulin Glargine 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 19,652.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.