Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
166 1157 4,920 36,894,210,018 3,655 26,164,784,414 23,078,066,323

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje vegla, pajisje mekanike 34,880,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate POWER INDUSTRIES 33,862,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje pajisje kompjuterike per KNK dhe rinovim i atyre ekzistuese 9,990,000 Lidhur Kontrata FASTECH SHPK 8,477,700
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lezhe Blerje karburant Nafte D1 per nevoja te Sh.A.Ujesjelles Kanalizime Lezhe 3,855,600 Lidhur Kontrata O L S I SHPK 5.7 % marzh fitimi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Gjirokaster Blerje Karburant Gazoil ( 10 ppm ULSD ) 2,176,512 Lidhur Kontrata FLADY PETROLEUM Marzh fitimi 11.98%
PETROL ALBA SH.A Blerje Karburanti (diesel 10 ppm) 850,000 Njoftuar Fituesi DAS OIL 850,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Marsejė (Francė) -Tiranė. Njoftuar Fituesi Dorina Karaiskaj 205,840.00
SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė Printim Fature pėr Abonentėt Debitorė. 9,455,000 Njoftuar Fituesi ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK 1.98 leke per njesi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje Materiale Hidraulike 9,973,321 Lidhur Kontrata FAT GROUP 7,752,670.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Materiale per rikonstruksion ujesjelles kanalizime 3,228,000 Njoftuar Fituesi FAT GROUP 2,453,280.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Rehabilitim i linjės sė ujėsjellėsit pranė depos Shilore, Karpen, Nj.Adm Maminas Bashkia Shijak 15,678,162 Lidhur Kontrata 14938194.6
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Mbikqyrje per prokurimin me objekt Sistemi i matjes, kontrollit, komandimit ne distance dhe sistemi klorifikimit automatik 1,165,334 Njoftuar Fituesi G B Civil Engineering 1,021,397.84 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan Blerje server Storage dhe pajisje te tjera informatike 4,500,000 Lidhur Kontrata S&T Albania SHPK 4,398,800.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Shtypshkrime 76,008,766 Shpallur Procedura
Sh.A Albpetrol Kontroll periodik i eneve nen presion 986,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti 1 Blerje Benzinė pa plumb 6,227,000 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 18.90 % Marzh fitimi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemi i matjes,kontrollit,komandimit ne distance dhe sistemi klorifikimit automatik 72,059,000 Lidhur Kontrata START CO & ILVA ELEKTRIK & ADVAN TECH 69,921,411.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje pjese kembimi per inverterat e stacionit te pompimit te SH.A UK Vlore viti 2019. 2,059,498 Lidhur Kontrata ASI-2A CO 1,990,000.00
HEC LANABREGAS sh.a Ruajtja e godinės me roje private per Hec Lanabregas 6,320,469 Njoftuar Fituesi MANDI - 2K 6320436.32
Sh.A Albpetrol Sherbim i ruajtjes se prones 63,020,814 Lidhur Kontrata Force security 2004” shpk & Myrto security & F.P.M 62894099.45
Sh.A Albpetrol Blerje autoambulance 9,800,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko. 12,560,772 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve ne qytetin e Tiranes per vitin 2019" 24,998,217 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas" 45,203,487 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Elektropompa per Nevoja te Shoqerise 9,953,333 Anuluar Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i katėrt: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit” 335,044 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i gjashtė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim tepėrplotėsi dhe shkarkuesi nė Depot e Tiranės” 524,909 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Sistemim asfaltim dhe kthimi ne gjendjen fillestare te segmenteve rrugore pas nderhyrjes ne rrjetin e Ujesjellesit dhe Kanalizimeve (Faza I) 369,473 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi" , " Idriz Dollaku" 770,110 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vore Blerje Pompa uji 4,370,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i Parė:“Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndertim impiant klorinimi ne ujesjellsin rajonal dhe vendosje matesash ne depo”, 694,177 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 586,313.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data